Shfaqja teatrale “13”

Në Qendrën e kulturës më datë 16.09.2021 ora 20:00 u mbajtë shfaqja teatrale “13” e bazuar në “Mbi dëmin e duhanit dhe Tragjedist Pahiri” nga autori Anton Chekhov, shfaqje kjo e cila ishte nën organizimin e regjisores Afërdita Nuhiji e mbështetur nga Ministria e kulturës në bashkëpunim me Qendrën e kulturës ” Koço Racin” – Kërçovë.

Regji: Afërdita Nuhiji
Luan: Arben Rasimi
Interpretim në gitarë: Jetmir Mehmedi
Skenografi: Mentor Mehmedi
Teknika: Xani Jonuzi  Genti Jonuzi
Promo: Lirka Osmani  Merita Çegrani
Bashkpuntorë: Shtëpia e Kulturës Kërçovë ” Koço Racin”
Rishfaqja u dha në datë 18.09.2021 ora 20:00.

Shfaqja u mbajtë duke respektuar rregullat për mbrojtje nga Covid-19, me 30% të kapacitetit të publikut.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *