Stand Up komedia me Semir Giciq mysafire Ivana Naskova

Më datë 21.02.2020 në Qendrën e kulturës “Koço Racin” Kërçovë u mbajt Stand Up Komedia me Semir Giciq  mysafire Ivana Naskova

Stand Up komedia me Semir Giciq

Mzsafirë special: Ivana Naskova

Lista e njerëzve  të padurueshëm  ”është një temë në komedinë e tij të re konceptuale”.

Semir Giciq, mbase, na thotë se vetëm në çmenduri ekziston një sistem, që çdo absurd është më logjik se realiteti në të cilin jetojmë, i cili ndryshon nga orë në orë, shumë rrallë sipas rregullave të sensit të përbashkët. Kur dikush mendon se diçka ka mbaruar, ajo vetëm atëherë fillon, kur ai beson se e ka kuptuar, vetëm atëherë mashtrohet, për të disatën herë.

Shfaqjet e tij nuk përfshijnë shaka, metafora të lira, këndime, vallëzime dhe kohë për të humbur.

Ai studioi në Akademinë e Teatrit dhe Arteve të Filmit dhe u diplomua në Departamentin e Aktrimit.

Semir Giciq është autori i komedive popullore:

“Kujdes nga kush fle ti” Pjesa I dhe II,

“Duke pritur Ministrin,”

“Ne kemi një mesazh,”

“Pinokio i rritur”,

“KVDP”

Deja Vu etj.

“Tregimet e Tregut” është seriali televiziv i  Semir Giciq, në të cilin ai ishte udhëheqës i programit.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *