Kinoprojeksion i filmit “FALCO”

Në Qendrën e Kulturës video produksioni www.himedia.mk shfaqi kinoprojeksionin e filmit “FALCO” të martën me dy terminë 18:00 dhe 20:00 ora, në film luajnë aktorë të njohur si: Besart Kallaku, Olsian Bylyku, Bleona Qereti, Albano Bogdo, etj.

Historia e “Falco Laçjanit”, Skifterit, personazhit të famshëm që jetonte duke grabitur shtëpitë e të pasurve italianë, një natë të bukur pune i bie telefoni dhe e lajmërojnë që do të bëhet deputet, për shkak se në qarkun e Lezhës pas dorëheqjes se 4 deputetëve në listë, emri i tij është pasardhësi në atë listë dhe automatikisht i takon mandati i deputetit. Pikërisht këtu fillon aventura e heroit tonë duke përshkruar plot humor e satirë gjithë realitetin social-politik shqiptar. Duke hequr kostumin e punës dhe kapuçin, duke e zëvendësuar atë me kostumin dhe kollaren e një politikani.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *