Monokomedia “Ballkanibalizëm”

Produksioni Oda në bashkëpunim me Qendrën e kulturës, e mbështetur nga Ministria e Kulturës më 6 Mars shfaqën monokomedinë “Ballkanibalizëm” ku luante aktorja e njohur nga Tetova Ajshe Useini, me regjisorin Sabedin Selmani dhe muzikë të Teuta Halimit.

“Ballkanikalizmi” është konceptuar si një stand up monodramë.
Një monodramë e cila i bëri të qeshin, të imagjinonin dhe të ndryshonin.
Pra, tre segmente jashtëzakonisht të rëndësishme.
– Të qeshemi se si jemi.
– Të mendohemi pse jemi të tillë.
– A mund ta ndryshojmë atë që nuk vlen dhe ti ruajmë vlerat që kemi!

Video live:

https://fb.watch/a4dTJhoCsJ/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *