Koncert “FLLAD VJESHTE II”

Të dielën (01.12.2019) në Qendrën e kulturës “ Koço Racin”- Kërçovë në ora 19:00 u mbajt koncert me:
Muzikë klasike, promovim libri, pikturim të gjitha në një vend.

Në këtë eveniment morën pjesë:
Orkestra kamertale e të Rinjëve
Kori: Pro Ars
Dirigjente: Agona Çupi
U bë edhe promovimi i librit “Për gjysmën tjetër të Hënës” e autores Nurie Emrullai.

Interpretuanë: Rrahim Ramadani, Erjona Ahmeti, Arben Rasimi
Pikturuanë:
Lulzime Osmani
Shpetime Sadiku
Valdeta Ibishi
Selime Osmani

Pritshmëria nga ana e publikut kërçovarë ishte tepër e mirëpritur dhe ishin të kënaqur me koncertin e realizuar nga ana e artistëve të rinj.

Foto album:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1298286603683840&type=3

Video live:

https://fb.watch/a4fGccZ4_N/

https://fb.watch/a4fFBwkPOU/

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *