Premiera e shfaqjes teatrale “Nëse mbetesh në shtëpi”

Në Qendrën e kulturës “Koço Racin” Kërçovë u paraqit premiera e shfaqjes teatrale “Nëse mbetesh në shtëpi” nga Karoj Sakoni, një dramë bashkëkohore hungareze. Pjesëmarrës në dramë: Mihajlo Petrevski dhe Violeta Petkoska; Skenografia është përgatitur nga: Dervish Zeqiri, Emin Emini, Mersim Efatoski; Kostumet dhe dekorimi i skenës: Aleksandra Petrevska; Mjeshtër Dritash: Fazli Asani; Përzgjedhja e muzikës dhe videoklipit: Mateo Petrevski; Zëri i Google: Branislav Stojanoski; Regjia: Mihajlo Petrevski. Edhe pse drama është shkruar në shekullin e kaluar, paraqet problemet e një çifti të martuar që janë ende aktuale edhe sot por që paraqiten në mënyrë moderne.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *