Dita ndërkombëtare e gjuhës amtare

Gjuha amtare është një mjet i fuqishëm për ruajtjen dhe zhvillimin e identitetit kombëtar të një kombi.

Promovimi dhe zgjerimi i gjuhës amtare është i domosdoshëm për mbrojtjen e traditave kulturore në botë që forcojnë mirëkuptimin, tolerancën dhe dialogun mes popujve. Marrja e kujdesit të gjuhës amtare është një detyrim i shenjtë për të gjithë ne.
Në Qendrën e kulturës – Kërçovë u shënua ky manifestim.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *