Promovim i librit “Hapi im” nga Mira Ilijoska

Bashkëqytetarja jonë, shkrimtare e lindur, një nga krijueset tona, një anëtare e klubit letrar “Kitka” që nga formimi ,promovoi librin e saj me poezi “Hapi im”, i cili doli nga shtypit dy javë më parë.

Mira Ilijoska arsimin fillor dhe të mesëm e ka krye në Kërçovë, ndërsa studimet e larta në Fakultetin e Stomatologjisë në Shkup, si doktorësh e stomatologjisë ka punuar në Universitetin Qendror “Vladimir Polezhinoski” në Kërçovë deri në pension.

Hapat e para poetike e bëri gjatë ditëve të shkollës së arsimit fillor në shoqëritë letrare. Ka qenë pjesëmarrja në disa konkurse letrare, ka botuar poezi në revistat e atëhershme të fëmijëve dhe të rinjve.

You may also like...

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *